Roster

 2005 Women's Track & Field

Coaching Staff

» Head Coach: Alan Connie
» Assistant Coach: Tim Vaught
» Assistant Coach: Jacqueline Grimes
» Graduate Assistant:

Ken Cole

» Volunteer Assistant Coach: Amber Campbell
» Volunteer Assistant Coach: Steve Johnson
» Student Assistant Coach: Syphonia Leggette
» Student Assistant Coach:

Michelle Velez


Players

Name Events Cl./El. Ht. Hometown/High School (Previous)
Aubrey Bergquist Md. Fr./Fr. 5-4 Pataskala, Ohio/Watkins Memorial
Ebony Brown Hu,Sp Jr./Jr. 5-0 Columbia, S.C./Eau Claire
Tamara Bryant Th. Jr./Jr. 5-8 Pasadena, Calif./La Salle (Moorpark CC)
Tiffany Davis Sp. Fr./Fr. 5-4 Taylors, S.C./Greer
Jessica Doolady Mult. So./Fr. 5-8 South Windsor, Conn./South Windsor (Manchester Community)
Renee' Evans Th. So./So. 5-10 Astoria, Oregon/Astoria (Portland)
Andrea Ferdinand Sp. Fr./Fr. 5-8 McCormick, S.C./McCormick
Laura Flath P.V. Fr./Fr. 5-5 Lincroft, N.J./Middletown South
Sylvia Galarza Th. Fr./Fr. 5-4 Millville, N.J./Millville
Monique Gibson P.V. So./So. 5-2 Sumter, S.C./Sumter
Jessica Goeden Dis. Jr./Jr. 5-10 Grand Rapids, Minn/Grand Rapids
Danielle Hagler Dis. So./So. 5-3 Beach Haven, N.J./Southern Regional
Felisha Jacobs Hu. Fr./Fr. 5-6 Darlington, S.C./Lamar
Nikki Jasperson Dis. So./So. 5-6 Fort Wayne, Ind./Bishop Luers
Chasity Johnson Sp,Ju So./So. 5-9 N. Charleston, S.C./Fort Dorchester
Tammy Koch Sp,Mu So./So. 5-8 Merrick, N.Y./Calhoun
Lindsey Kozlowski Dis. Sr./Sr. 5-9 Thunder Bay, Ontario/Port Arthur Collegiate
Courtney Lemon Sp. Fr./Fr. 5-9 Hopkins, S.C./Dreher
Michelle Mentzer Md. Sr./Sr. 5-4 Greencastle, Pa./Greencastle Antrim
Christina Mohr Dis. Fr./Fr. 5-6 Ulmen, Germany/Geschwister Scholl-Gymnasium
Anne Marie Moutsinga Dis. Sr./Sr. 5-4 Galati, Romania/Radu Negru
Jamie Mushatt-Valrie Th. So./So. 5-7 Stafford, Va./Brooke Point
Courtney Nash Th. Jr./Jr. 5-7 Moore, S.C./Dorman
Kim Nemergut Di,Md Sr./Sr. 5-5 Youngstown, OH/South Range
Karen Olesky Th. Sr./Sr. 5-7 Jarrettsville, Md./North Harford
Jessica Pressley Th. So./So. 5-7 Mullins, S.C./Mullins
Amy Puzzo Th. Fr./Fr. 5-7 East Hampton, Conn./Mercy High School
Brittany Reid Th. Jr./Jr. 5-10 McKinney, Texas/Rowlett (Coffeyville J.C.)
Cassie Rust Th. So./So. 5-4 Duncan, S.C./Byrnes
Dana Sizemore Th. So./So. 5-4 Gibbstown, N.J./Paulsboro
Elisha Tegeder Hu,Mu Fr./Fr. 5-5 Barnegart, N.J./Southern
DeMiracle Washington Jump Fr./Fr. 5-4 Columbia, S.C./Irmo
Eileen Wicker Dis. So./So. 5-8 Quinton, Va./New Kent
Claudia Witte Dis. So./So. 5-6 Warlin, Germany/Sportgymnasium Neubrandenburg

GET SOCIAL


Twitter

  • Loading Tweets...
    1 second ago


Instagram