CCU
m-track
 2005 Men's Track & Field

Coaching Staff
» Head Coach: Jeff Jacobs
» Assistant Coach: Tim Vaught
» Assistant Coach: Jacqueline Grimes
» Graduate Assistant: Ken Cole
» Volunteer Assistant Coach: Amber Campbell
» Volunteer Assistant Coach: Steve Johnson
» Student Assistant: Syphonia Leggette
» Student Assistant: Michelle Velez

Players
Name Events Cl./El. Ht. Wt. Hometown/High School (Previous)
Elrid Cason Sp. Jr./Jr. 5-8 175 Damascus, MD/Damascus
Brian Chadwell Dis. Jr./Jr. 5-9 150 Worthington, Ohio/Worthington
Jim Chmelik Hu. Fr./Fr. 5-11 180 Westlake, Ohio/St. Ignatius
Dustin Cowan Sp. Jr./So. 6-2 188 Greenville, S.C./Greenville Tech Charter (Western Carolina)
Doug Currie Dis. So./So. 5-11 148 Sarnia, Ontario/Sarnia Northern
Chris DeLeigh Sp. Fr./Fr. 5-9 132 Bennington, Vt./Mount Anthony Union
Steven Dowens Jav. Fr./Fr. 6-2 190 Redbank, N.J./Middletown South
Jacob Edelman Th. Fr./Fr. 5-11 265 Dryden, NY/Dryden
Ray Felton Dec. Jr./Jr. 6-3 210 Hodges, S.C./Greenwood
Justin Foxworth Dis. Jr./Jr. 6-1 147 Georgetown, S.C./Georgetown
Mark Heidecker Dis. Sr./Jr. 5-11 147 Waterford, Pa/Cathedral Prep (Thiel)
Art Hill Th. So./So. 6-1 290 Rock Hill, S.C./Northwestern
Marcus Johnson Jump Jr./Jr. 6-0 180 Orangeburg, S.C./Orangeburg-Wilkinson (Claffin)
Mark Johnson P.V. Jr./Jr. 5-10 175 North Myrtle Beach, S.C./North Myrtle Beach
Randy Johnson Md. Jr./Jr. 6-1 155 Fort Mills, SC/Fort Mills
Galen Jones Th. So./So. 6-3 250 Evans, Ga/Lakeside
Justin Jones Md So./So. 5-9 160 Cola, S.C./Ridge View
Thomas Jordan Jav. So./So. 5-9 165 Lebanon, Pa./Cedar Crest
Terah Kipchiris Dis. Sr./Sr. 6-0 130 Kitale, Kenya/Saboti Secondary (Kenyatta)
Korey Larson Dis. Jr./So. 5-10 150 Sanbam, NY/Niagara Wheatfield (Erie CC)
Seymour Lewis II Jump Fr./Fr. 5-10 158 Lexington, S.C./Lexington
Nick Maxwell Sp Sr./Sr. 6-1 190 Englishtown, NJ/Notre Dame
Taylor McFadden Jump Jr./Jr. 6-1 185 Chester, Va/Thomas Dale
Johnny Mitchell Dis. Jr./Jr. 5-6 130 Duncan, S.C./Byrnes
Jake Morris Dis. Fr./Fr. 5-11 139 Aiken, S.C./Aiken
Nelson Oliveira Dis. Jr./Jr. 5-11 150 Coimbra, Portugal/Quintas das Flores
Blair Paul Dis. Fr./Fr. 6-0 140 Queenston, Ontario/Sir Winston Churchill
Charles Proctor Sp Fr./Fr. 5-3 130 Columbia, S.C./Richland Northest
Timothy Roa P.V. So./So. 5-11 170 Cincinnati, Ohio/Elder (Wilmington College)
Paul Scheuer Sp Sr./Sr. 6-1 170 Blackstone, Ill./Dwight Township
Chad Smith Sp Fr./Fr. 5-10 165 South Aiken, S.C./South Aiken
Dee Stokes Sp So./Fr. 5-6 145 Bluffton, S.C./Hilton Head (Savannah State)
Michael Streater Ju,Sp So./So. 5-9 161 Chesterfield, S.C./Chesterfield
Antonio Sullivan Sp. Sr./Jr. 5-8 155 Gray Court, S.C./Laurens
Timmy Supplee Dis. So./So. 5-10 125 Columbia, S.C./Irmo
Kendall White Hu,Ju Sr./Sr. 5-11 160 Columbia, S.C./Richland Northeast