Recap |  Photo Gallery 

Licensed to TimingInc.com - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/12/2014 04:55 PM
                        Chanticleer Classic - 4/12/2014                        
                               www.TimingInc.com                               
                   Coastal Carolina University / Conway, SC                    
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Prince, Tunisia              Mount Olive            12.57      12.14   0.9  1 
  2 Perez, Jannivette            Unc Pembroke           12.00      12.23   0.9  1 
  3 Pollock, Stephanie           Coastal Caro           12.26      12.42   0.9  1 
  4 Funderburk, Fatima           Unc Pembroke           12.41      12.61   0.9  1 
  5 Ford, Damita                 Unc Pembroke           12.55      12.80   0.9  1 
  6 McNeil, Alexis               Mount Olive            12.55      12.99   0.9  1 
  7 Murray, Kiera                Mount Olive            13.52      13.42   0.2  2 
  8 George, Afiya                Morris                 12.87      13.57   0.9  1 
  9 Jenkins, Dominique           Morris                 14.17      13.76   0.2  2 
 
Women 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Prince, Tunisia              Mount Olive            25.71      25.26   0.8 
  2 Pollock, Stephanie           Coastal Caro           25.30      25.38   0.8 
  3 Funderburk, Fatima           Unc Pembroke           25.60      25.44   0.8 
  4 McNeil, Alexis               Mount Olive            26.12      25.75   0.8 
  5 Ford, Damita                 Unc Pembroke           25.89      26.08   0.8 
  6 Perez, Jannivette            Unc Pembroke           25.52      26.55   0.8 
  7 Maxy, Wislande               Mount Olive            26.50      27.11   0.8 
  8 Edwards, Jasmine             Unc Pembroke           26.70      28.44   0.8 
 
Women 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 McNeil, Alexis               Mount Olive            59.99      59.06   1 
  2 Maxy, Wislande               Mount Olive            59.99    1:00.18   1 
  3 Robinson, Pamela             Usc-Beaufort         1:00.24    1:01.71   1 
  4 Edwards, Jasmine             Unc Pembroke         1:02.00    1:02.76   1 
  5 Thomas, LaChelsie            Coastal Caro           59.80    1:02.92   1 
  6 Kennedy, Claire              Usc-Beaufort         1:04.00    1:05.60   2 
  7 Love, Ciera                  Usc-Beaufort                    1:11.85   2 
 -- Edwards, Somora              Unc Pembroke         1:02.00         DQ   1  out of lane
 
Women 800 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boykin, Kyndal               Unc Pembroke         2:25.00    2:20.42   1 
  2 Henry, Bailee                Mount Olive          2:24.67    2:21.71   1 
  3 Lowman, Olivia               Unc Pembroke         2:25.00    2:24.14   1 
  4 Robinson, Bari               Anderson (S.         2:24.00    2:25.47   1 
  5 Simmons, Brionna             Mount Olive          2:29.69    2:29.53   2 
  6 Valentine, Kelsey            Mount Olive          2:30.00    2:34.60   2 
  7 Powers, Meleah               Usc-Beaufort         2:35.00    2:35.43   2 
  8 Guest, Madison               Anderson (S.         2:26.42    2:37.26   1 
  9 Siefert, Courtney            Mount Olive          2:30.00    2:42.55   2 
 10 Fisher, Devan                Anderson (S.         2:38.00    2:43.48   2 
 -- Peattie, Regina              Coastal Caro         2:24.45        DNF   1 
 
Women 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hulburd, Emma                Coastal Caro         4:53.62    4:53.77  
  2 Reeves, Janel                Coastal Caro         4:52.20    4:55.43  
  3 Hazel, Sydney                Anderson (S.         4:59.00    5:00.08  
  4 Robinson, Bari               Anderson (S.         4:57.33    5:02.88  
  5 Gardner, Olivia              Anderson (S.         5:10.00    5:03.21  
  6 Valentine, Kelsey            Mount Olive          5:16.68    5:07.71  
  7 Gerlock, Grace               Anderson (S.         5:35.00    5:19.94  
  8 Brengel, Jackie              Coastal Caro         5:24.00    5:21.34  
  9 Fisher, Devan                Anderson (S.         5:26.24    5:21.72  
 10 Siefert, Courtney            Mount Olive          5:17.00    5:28.22  
 11 Swierzs, Mia                 Anderson (S.         5:35.00    5:29.17  
 12 Thomas, Jaime                Usc-Beaufort         5:08.00    5:36.56  
 -- Shingler, Hailey             Coastal Caro         5:50.10        DNF  
 
Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gardner, Olivia              Anderson (S.        10:45.00   11:24.29  
  2 Gerlock, Grace               Anderson (S.        11:30.00   11:44.27  
  3 Worthy, Amber                Anderson (S.        12:00.00   12:13.50  
  4 Swierzs, Mia                 Anderson (S.        11:35.00   12:20.81  
  5 Labelle, Meissa              Usc-Beaufort        12:46.02   12:49.49  
 
Women 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Malone, Sherin               Anderson (S.           14.90      15.32   0.5 
  2 Harris, Tomeka               Morris                            18.53   0.5 
  3 Jenkins, Dominique           Morris                            19.35   0.5 
  4 Walton, Kiyah                Morris                            19.83   0.5 
 
Women 400 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gray, Alexus                 Unc Pembroke         1:09.42    1:10.96  
  2 Turrubiate, Sarah            Usc-Beaufort         1:13.18    1:13.50  
  3 Medley, Taliqua              Unc Pembroke         1:10.15    1:16.59  
  4 Weeks, Lauren                Unc Pembroke         1:18.23    1:17.48  
 
Women 3000 Meter Steeplechase
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 George, Catherine            Unc Pembroke        12:55.00   12:40.44  
  2 Thomas, Daisy                Mount Olive                    14:24.20  
  3 Shirley, Logan               Mount Olive         14:34.36   14:46.15  
 
Women 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mount Olive  'A'                                    47.64      47.61  
     1) Jones, Kanesha                  2) Prince, Tunisia                
     3) Maxy, Wislande                  4) McNeil, Alexis                 
  2 Unc Pembroke  'A'                                   47.88      47.65  
     1) Jones, Ariana                   2) Perez, Jannivette              
     3) Ford, Damita                    4) Funderburk, Fatima             
  3 Anderson (S.C.)  'A'                                51.50      52.01  
     1) Malone, Sherin                  2) Baxter, Jill                   
     3) Shahoud, Megan                  4) Averitt, Lauren                
  4 Morris  'A'                                         51.00      52.52  
     1) Walton, Kiyah                   2) Harris, Tomeka                 
     3) Jenkins, Dominique              4) George, Afiya                  
  5 Usc-Beaufort  'A'                                   51.26      53.00  
     1) Love, Ciera                     2) Robinson, Pamela               
     3) Kennedy, Claire                 4) Turrubiate, Sarah              
 
Women 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mount Olive  'A'                                  4:00.00    4:00.64  
     1) Maxy, Wislande                  2) McNeil, Alexis                 
     3) Simmons, Brionna                4) van Dijk, Chelsea              
  2 Unc Pembroke  'A'                                 4:15.00    4:11.90  
     1) Lowman, Olivia                  2) Boykin, Kyndal                 
     3) Perez, Jannivette               4) Funderburk, Fatima             
  3 Anderson (S.C.)  'A'                              4:15.00    4:19.82  
     1) Baxter, Jill                    2) Robinson, Bari                 
     3) Guest, Madison                  4) Malone, Sherin                 
  4 Usc-Beaufort  'A'                                 4:15.00    4:24.08  
     1) Kennedy, Claire                 2) Robinson, Pamela               
     3) Powers, Meleah                  4) Thomas, Jaime                  
  5 Anderson (S.C.)  'B'                              4:30.00    4:58.07  
     1) Fisher, Devan                   2) Gardner, Olivia                
     3) Swierzs, Mia                    4) Gerlock, Grace                 
 
Women High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Simpson, Latesha             Coastal Caro           1.67m      1.60m    5-03.00 
  2 Hamilton, Raven              Coastal Caro           1.62m     J1.60m    5-03.00 
  3 Baxter, Jill                 Anderson (S.           1.63m      1.50m    4-11.00 
  4 Smith, Kaila                 Coastal Caro           1.54m     J1.50m    4-11.00 
  5 Shahoud, Megan               Anderson (S.           1.60m     J1.50m    4-11.00 
  6 Perez, Jannivette            Unc Pembroke           1.45m      1.45m    4-09.00 
 -- Edwards, Somora              Unc Pembroke           1.40m         NH            
 -- Jansen, Ashley               Mount Olive                          NH            
 
Women Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kroger, Emma                 Coastal Caro           3.40m      3.50m   11-05.75 
  2 Cristiano, Brianna           Coastal Caro           3.20m      3.20m   10-06.00 
 
Women Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hill, Aaliayah               Morris                 5.05m      5.62m   1.3  18-05.25 
  2 Prince, Tunisia              Mount Olive            5.31m      5.61m   0.2  18-05.00 
  3 Jones, Kanesha               Mount Olive            4.98m      5.06m   1.6  16-07.25 
  4 Murray, Kiera                Mount Olive            4.50m      4.73m   0.5  15-06.25 
  5 Shahoud, Megan               Anderson (S.           5.00m     J4.73m   1.7  15-06.25 
  6 Harris, Tomeka               Morris                 4.70m      4.55m   1.3  14-11.25 
  7 Funderburk, Fatima           Unc Pembroke           4.10m      4.36m   1.4  14-03.75 
  8 Walton, Kiyah                Morris                 4.49m      4.27m   0.8  14-00.25 
 
Women Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Jones, Kanesha               Mount Olive           10.44m     10.65m   1.4  34-11.25 
  2 Murray, Kiera                Mount Olive           10.44m     10.38m   2.6  34-00.75 
 
Women Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sansbury, Kristen            Coastal Caro          13.47m     13.55m   44-05.50 
  2 Green, Jalacy                Coastal Caro          13.57m     13.50m   44-03.50 
  3 Brown, Jaynell               Unc Pembroke          12.58m     12.72m   41-08.75 
  4 Atkins, Naomi                Coastal Caro          12.40m     11.84m   38-10.25 
  5 Watt, Brooklyn               Anderson (S.          12.70m     11.79m   38-08.25 
  6 Day, Onya                    Unc Pembroke          11.00m     11.47m   37-07.75 
  7 Pallini, Caroline            Coastal Caro          11.90m     11.35m   37-03.00 
  8 Gorrell, Briana              Unc Pembroke          10.68m     11.05m   36-03.00 
  9 Washington, Char'De          Mount Olive           11.72m     10.88m   35-08.50 
 10 Carnegie, Anna               Coastal Caro          10.34m     10.69m   35-01.00 
 11 Keese, Savanna               Anderson (S.          12.00m     10.29m   33-09.25 
 12 Gardner, Haylee              Unc Pembroke          10.50m      8.86m   29-01.00 
 13 Coopwood, Olivia             Coastal Caro           8.09m      8.31m   27-03.25 
 14 Rocha, Talita                Mount Olive                       8.03m   26-04.25 
 -- Morris, D'Yandra             Anderson (S.          11.71m       FOUL            
 
Women Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Watt, Brooklyn               Anderson (S.          40.82m     39.27m     128-10 
  2 Pallini, Caroline            Coastal Caro          41.23m     38.56m     126-06 
  3 Brown, Jaynell               Unc Pembroke          34.07m     38.43m     126-01 
  4 Atkins, Naomi                Coastal Caro          35.79m     38.35m     125-10 
  5 Metzinger, Hanna             Unc Pembroke          39.65m     38.10m     125-00 
  6 Sansbury, Kristen            Coastal Caro          32.00m     35.15m     115-04 
  7 Keese, Savanna               Anderson (S.          32.25m     32.97m     108-02 
  8 Gardner, Haylee              Unc Pembroke          36.20m     31.54m     103-06 
  9 Washington, Char'De          Mount Olive           32.41m     30.96m     101-07 
 10 Jaggers, Ashley              Morris                31.97m     30.66m     100-07 
 11 Tiller, Brea                 Morris                29.82m     30.05m      98-07 
 12 Gorrell, Briana              Unc Pembroke          35.00m     28.89m      94-09 
 13 Rocha, Talita                Mount Olive           28.13m     26.57m      87-02 
 -- Day, Onya                    Unc Pembroke          39.00m       FOUL            
 -- Morris, D'Yandra             Anderson (S.          28.50m       FOUL            
 
Women Hammer Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sansbury, Kristen            Coastal Caro          47.45m     52.22m     171-04 
  2 Atkins, Naomi                Coastal Caro          49.56m     47.35m     155-04 
  3 Metzinger, Hanna             Unc Pembroke          42.96m     42.88m     140-08 
  4 Pallini, Caroline            Coastal Caro          41.55m     39.88m     130-10 
  5 Keese, Savanna               Anderson (S.          40.90m     39.52m     129-08 
  6 Washington, Char'De          Mount Olive           36.77m     38.60m     126-08 
  7 Day, Onya                    Unc Pembroke          33.60m     37.78m     123-11 
  8 Morris, D'Yandra             Anderson (S.          36.51m     36.72m     120-06 
  9 Brown, Jaynell               Unc Pembroke          35.00m     35.58m     116-09 
 10 Watt, Brooklyn               Anderson (S.          39.00m     34.98m     114-09 
 11 Gardner, Haylee              Unc Pembroke          35.00m     34.80m     114-02 
 12 Gorrell, Briana              Unc Pembroke          36.50m     33.69m     110-06 
 
Women Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Metzinger, Hanna             Unc Pembroke          39.74m     39.86m     130-09 
  2 Carnegie, Anna               Coastal Caro          32.99m     36.81m     120-09 
  3 Baxter, Jill                 Anderson (S.          30.58m     31.91m     104-08 
  4 Jones, Kanesha               Mount Olive                      26.34m      86-05 
  5 Gardner, Haylee              Unc Pembroke          27.62m     26.21m      86-00 
  6 Cason, Amber                 Unc Pembroke          21.80m     22.99m      75-05 
  7 Rocha, Talita                Mount Olive           23.63m     21.18m      69-06 
  8 Coopwood, Olivia             Coastal Caro          15.83m     20.59m      67-07 
 
Men 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Bruton, Brad                 Unattached             11.02      10.80   0.7  1 
  2 Bulla, Brandon               Unc Pembroke           10.80      11.17   0.7  1 
  3 Smith, Asa                   Unattached             11.50      11.20   1.4  2 
  4 White, Vance                 Usc-Beaufort           11.15      11.21   0.7  1 
  5 Taylor, Lamonte              Mount Olive            11.08      11.27   0.7  1 
  6 Williams, Ricky              Usc-Beaufort           11.26      11.28   0.7  1 
  7 Jones, Eric                  Mount Olive            11.38      11.30   1.4  2 
  8 Gilmore, Roddick             Allen                  11.45      11.49   1.4  2 
  9 Salley, Cleo                 Allen                  10.99      11.63   0.7  1 
 10 Simmons, Braxton             Unc Pembroke                      11.65   1.4  2 
 11 Wright, Deshawn              Unat-Allen                        11.70   1.4  2 
 12 Jones, Devin                 Allen                  11.27      11.93   1.4  2 
 13 Tamburo, Nick                Unc Pembroke           11.60      11.99   1.4  2 
 
Men 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cureton, Devan               Unc Pembroke           22.10      22.11   NWI  1 
  2 Walker, Christian            Unattached             21.90      22.12   NWI  1 
  3 Thomas, Cedric               Mount Olive            23.31      22.33   NWI  2 
  4 Ray, Shaquille               Unc Pembroke           22.00      22.44   NWI  1 
  5 Bruton, Brad                 Unattached             23.20      22.47   NWI  2 
  6 Gittens, Gabe                Coastal Caro           22.20      22.77   NWI  1 
  7 Williams, Ricky              Usc-Beaufort           22.96      23.02   NWI  2 
  7 Hampton, Stedmond            Mount Olive            23.12      23.02   NWI  2 
  9 King, Adrian                 Unc Pembroke           22.30      23.12   NWI  1 
 10 Taylor, Lamonte              Mount Olive            22.50      23.16   NWI  1 
 11 Edwards, Anthony             Mount Olive            23.55      23.28   NWI  3 
 12 Hamm, Kyle                   Usc-Beaufort           23.00      23.51   NWI  2 
 13 Salley, Cleo                 Allen                             23.56   NWI  3 
 14 Jones, Eric                  Mount Olive            24.00      23.68   NWI  3 
 15 Wright, Deshawn              Unat-Allen                        23.77   NWI  4 
 16 White, Vance                 Usc-Beaufort           22.98      23.94   NWI  2 
 17 Knight, Caleb                Anderson (S.           22.90      24.12   NWI  2 
 18 Jones, Devin                 Allen                             24.58   NWI  4 
 19 Cheeseboro, Cornelius        Unat-Allen                        24.66   NWI  4 
 20 Hughes, Peter                Mount Olive            23.50      25.11   NWI  3 
 21 Horne, Danny                 Mount Olive            24.00      26.65   NWI  3 
 
Men 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hackett-Greene, Corey        Coastal Caro           48.50      48.96   1 
  2 Wellington, Deion            Coastal Caro           48.44      49.76   1 
  3 Dunham, Darryl               Usc-Beaufort           50.00      50.40   2 
  4 Harris, Domonique            Usc-Beaufort           50.97      50.50   2 
  5 King, Adrian                 Unc Pembroke           49.50      50.69   1 
  6 Cureton, Devan               Unc Pembroke           49.00      51.13   1 
  7 Gittens, Gabe                Coastal Caro           48.60      51.51   1 
  8 Hampton, Stedmond            Mount Olive            51.82      51.59   2 
  9 Simpson, Calvin              Morris                 53.11      52.92   2 
 10 Thomas, Cedric               Mount Olive            51.59      53.07   2 
 11 Bellinger, David             Morris                            53.67   2 
 12 Hughes, Peter                Mount Olive            53.00      53.80   2 
 
Men 800 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Urys, Jacob                  Mount Olive          1:54.00    1:55.78   1 
  2 Lafond, Dylan                Mount Olive          1:54.00    1:56.04   1 
  3 Keitt, Joseph                Coastal Caro         1:54.51    1:56.16   1 
  4 Steagall, Austin             Mount Olive          1:54.00    1:57.82   1 
  5 Domenech-Ferrer, Pol         Mount Olive          1:57.00    1:58.33   1 
  6 Visi-Clark, Joshua           Anderson (S.         1:58.00    1:58.85   2 
  7 Lang, Fredric                Mount Olive          1:57.00    1:59.58   1 
  8 Cotano Lezcano, Joaquim      Mount Olive          1:57.00    2:00.11   1 
  9 Burke, Brady                 Unc Pembroke         1:59.00    2:00.34   2 
 10 Munoz, Mike                  Mount Olive          1:59.00    2:04.16   2 
 11 Ordonez, Erasmo              Mount Olive          1:59.00    2:07.19   2 
 12 Diebel, Sebastian            Mount Olive          1:59.00    2:07.41   2 
 13 Perez, Cirilo                Mount Olive          2:10.91    2:18.59   2 
 -- Beckley, Ryan                Coastal Caro         1:53.81        DNF   1 
 
Men 1500 Meter Run
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wells, Cameron               Coastal Caro         4:01.27    4:01.92   1 
  2 Ordonez, Erasmo              Mount Olive          4:10.47    4:04.57   1 
  3 Garrigan, Thomas             Anderson (S.         4:10.00    4:05.05   1 
  4 Beckley, Ryan                Coastal Caro         3:56.50    4:06.65   1 
  5 Cummings, Tyler              Coastal Caro         4:04.41    4:10.14   1 
  6 Munoz, Mike                  Mount Olive          4:10.00    4:11.45   1 
  7 Tierney, Joshua              Col. of Char         4:15.00    4:14.87   1 
  8 Edwards, Parks               Anderson (S.         4:18.00    4:15.07   1 
  9 Couch, Matthew               Col. of Char         4:20.00    4:18.41   2 
 10 Boerma, Ben                  Anderson (S.         4:08.00    4:18.79   1 
 11 Poisson, Austin              Col. of Char         4:30.00    4:21.48   2 
 12 Patrick, Jesse               Anderson (S.         4:25.00    4:21.82   2 
 13 Kennedy, Ned                 Anderson (S.         4:25.00    4:24.12   2 
 14 Willett, Jordan              Mount Olive          4:17.70    4:27.91   1 
 15 Nguyen, Andrew               Unc Pembroke                    4:28.01   2 
 16 Perez, Cirilo                Mount Olive          4:20.00    4:33.53   2 
 17 Burch, Michael               Anderson (S.         4:38.00    4:34.80   2 
 18 Lever, Tyler                 Unc Pembroke         4:20.36    4:43.97   2 
 19 Austin Jr., Omega            Unat-Allen                      5:43.51   2 
 20 Allen, Richard               Allen                           6:05.53   2 
 21 Williams, Chambee            Unat-Allen                      6:22.99   2 
 -- Keitt, Joseph                Coastal Caro         3:53.12        DNF   1 
 
Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnston, Mackenzie          Col. of Char         8:45.32    8:48.80  
  2 Seften, Adam                 Col. of Char         8:58.74    8:56.87  
  3 Edwards, Parks               Anderson (S.         8:59.00    9:06.37  
  4 Putnam, Nicolaus             Col. of Char         9:00.00    9:12.43  
  5 Wilson, Westley              Anderson (S.         9:15.00    9:12.64  
  6 Wood, Tyler                  Col. of Char         9:28.15    9:31.89  
  7 Tyler, Andrew                Col. of Char         9:20.00    9:36.51  
  8 Kennedy, Ned                 Anderson (S.         9:15.00    9:48.67  
  9 Boerma, Ben                  Anderson (S.         8:59.00    9:50.32  
 10 Allen, Richard               Allen                          14:28.79  
 11 Williams, Chambee            Unat-Allen                     14:33.33  
 
Men 110 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Kinlaw, Devante              Unattached             16.50      15.33   1.0  1 
  2 Boyce, Derrick               Unc Pembroke           15.20      15.40   1.0  1 
  3 Gourdine, Brandon            Usc-Beaufort           15.17      15.43   1.0  1 
  4 Hambert, Onaje               Unc Pembroke           16.00      16.03   1.0  1 
  5 Brown, Malik                 Anderson (S.           16.80      16.67   0.3  2 
  6 harris, mason                Unattached             16.23      17.09   1.0  1 
  7 Darby, Trey                  Mount Olive            16.59      17.49   0.3  2 
  8 Shorter, Jonathan            Anderson (S.           17.20      18.07   0.3  2 
  9 Thompson, Matt               Unc Pembroke           16.50      18.34   1.0  1 
 
Men 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kinlaw, Devante              Unattached             56.21      55.71   1 
  2 Boyce, Derrick               Unc Pembroke           57.38      57.08   1 
  3 Coaxum Jr, Jerome            Unattached             55.90      58.01   1 
  4 Shorter, Jonathan            Anderson (S.           59.50    1:00.34   1 
  5 Hambert, Onaje               Unc Pembroke           58.00    1:01.17   1 
  6 Darby, Trey                  Mount Olive          1:01.93    1:03.98   2 
  7 Lang, Fredric                Mount Olive            59.00    1:05.48   1 
  8 Cotano Lezcano, Joaquim      Mount Olive            59.51    1:07.87   2 
  9 Horne, Danny                 Mount Olive          1:08.97    1:10.30   2 
 
Men 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mount Olive  'A'                                    42.35      42.59  
     1) Goodman, Karl                   2) Hampton, Stedmond              
     3) Taylor, Lamonte                 4) Thomas, Cedric                 
  2 Usc-Beaufort  'A'                                   42.93      43.30  
     1) Dunham, Darryl                  2) Williams, Ricky                
     3) White, Vance                    4) Harris, Domonique              
  3 Unc Pembroke  'B'                                   42.57      43.62  
     1) Boyce, Derrick                  2) Simmons, Braxton               
     3) Thompson, Vijon                 4) King, Adrian                   
  4 Justace League  'A'                                 43.20      43.90  
  5 Allen  'A'                                          42.00      44.00  
     1) mcthomas, Alphonso              2) Wright, Deshawn                
     3) Salley, Cleo                    4) Jones, Devin                   
  6 Anderson (S.C.)  'A'                                43.50      46.08  
     1) Knight, Caleb                   2) Shorter, Jonathan              
     3) Brown, Malik                    4) Hoover, Eric                   
 -- Unc Pembroke  'A'                                   42.00         DQ  
     1) Bulla, Brandon                  2) Ray, Shaquille                 
     3) Weaver, D'Andre                 4) Cureton, Devan                 
 
Men 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Unc Pembroke  'A'                                 3:25.00    3:24.49  
     1) Cureton, Devan                  2) King, Adrian                   
     3) Boyce, Derrick                  4) Weaver, D'Andre                
  2 Usc-Beaufort  'A'                                 3:31.06    3:29.67  
     1) Dunham, Darryl                  2) Hamm, Kyle                     
     3) Gourdine, Brandon               4) Harris, Domonique              
  3 Anderson (S.C.)  'A'                              3:29.00    3:36.06  
     1) Knight, Caleb                   2) Hoover, Eric                   
     3) Shorter, Jonathan               4) Visi-Clark, Joshua             
  4 Anderson (S.C.)  'B'                              3:40.00    3:40.78  
     1) Garrigan, Thomas                2) Boerma, Ben                    
     3) Kennedy, Ned                    4) Patrick, Jesse                 
 
Men High Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Butler, Jawan                Unattached             1.93m      1.90m    6-02.75 
  2 Kinloch, Derrick             Coastal Caro           1.85m     J1.90m    6-02.75 
 -- King, Adrian                 Unc Pembroke                         NH            
 
Men Pole Vault
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Corn, Brinson                Coastal Caro           4.45m      4.25m   13-11.25 
  2 Seabright, Nicholas          Coastal Caro           3.80m      4.10m   13-05.25 
  3 DeGraaf, Philip              Anderson (S.           4.00m      2.65m    8-08.25 
 
Men Long Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Allen, Lavon                 Unattached             7.69m      7.37m   2.2  24-02.25 
  2 Bussey, Deion                Morris                 6.84m      6.98m   2.8  22-11.00 
  3 Wright, Deshawn              Unat-Allen                        6.40m   0.1  21-00.00 
  4 Hugee, Jamayel               Coastal Caro           6.50m      6.28m   1.3  20-07.25 
  5 MacAdam, Nick                Mount Olive            6.80m      6.24m   1.8  20-05.75 
  6 Thompson, Vijon              Unc Pembroke           6.85m      6.15m   1.5  20-02.25 
  7 harris, mason                Unattached             6.40m      6.03m   0.5  19-09.50 
  8 Thompson, Matt               Unc Pembroke           5.94m      5.84m   1.1  19-02.00 
  9 Gilmore, Roddick             Allen                  5.19m      5.77m   2.1  18-11.25 
 10 Sinclair, Angus              Mount Olive            6.50m      5.69m  +0.0  18-08.00 
 11 Edwards, Anthony             Mount Olive            6.58m      5.67m  +0.0  18-07.25 
 12 Cheeseboro, Cornelius        Unat-Allen                        5.61m   2.0  18-05.00 
 13 Tamburo, Nick                Unc Pembroke           5.79m      4.82m   1.1  15-09.75 
 
Men Triple Jump
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Kinloch, Derrick             Coastal Caro          14.46m     14.19m   1.7  46-06.75 
  2 Hambert, Onaje               Unc Pembroke                     13.78m   1.5  45-02.50 
  3 Bulla, Brandon               Unc Pembroke          13.41m     13.30m   0.3  43-07.75 
  4 Hugee, Jamayel               Coastal Caro          13.21m     12.95m   2.5  42-06.00 
  5 Ellison, Sarvis              Unattached                       12.38m   3.5  40-07.50 
  6 Sinclair, Angus              Mount Olive           13.00m     12.33m   1.2  40-05.50 
 
Men Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Minor, Ryan                  Coastal Caro          15.24m     15.22m   49-11.25 
  2 Minor, Colin                 Unattached            15.22m    J15.22m   49-11.25 
  3 Griggs, Cameron              Coastal Caro          15.50m     15.08m   49-05.75 
  4 Perry, Joseph                Unc Pembroke          13.97m     13.79m   45-03.00 
  5 Ray, Anthony                 Unc Pembroke          13.10m     13.56m   44-06.00 
  6 McKirgan, Brock              Unc Pembroke          12.53m     12.49m   40-11.75 
  7 Barnes, Darryl               Unc Pembroke          12.32m     12.23m   40-01.50 
  8 Sinclair, Angus              Mount Olive           11.51m     12.09m   39-08.00 
  9 Ferguson, Marc               Mount Olive           12.42m     12.04m   39-06.00 
 10 Bradford, Mathew             Unc Pembroke          11.60m     10.27m   33-08.50 
 -- Thornton, Donavann           Mount Olive           12.62m       FOUL            
 
Men Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Griggs, Cameron              Coastal Caro          47.55m     45.09m     147-11 
  2 Minor, Ryan                  Coastal Caro          44.23m     43.52m     142-09 
  3 Sinclair, Angus              Mount Olive           38.04m     39.24m     128-09 
  4 Ray, Anthony                 Unc Pembroke          38.89m     38.12m     125-01 
  5 Barnes, Darryl               Unc Pembroke          38.46m     37.19m     122-00 
  6 Perry, Joseph                Unc Pembroke          39.20m     37.18m     122-00 
  7 McKirgan, Brock              Unc Pembroke          36.00m     36.32m     119-02 
  8 Ferguson, Marc               Mount Olive           35.66m     35.84m     117-07 
  9 Hoover, Eric                 Anderson (S.          34.00m     32.89m     107-11 
 10 Draughon, Davon              Mount Olive           30.74m     32.08m     105-03 
 11 Thornton, Donavann           Mount Olive           30.00m     30.69m     100-08 
 12 Seabright, Nicholas          Coastal Caro          29.11m     27.31m      89-07 
 13 Bradford, Mathew             Unc Pembroke          36.27m     27.17m      89-02 
 
Men Hammer Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Andy, Fryman                 Unattached            71.55m     71.37m     234-02 
  2 Borzath, Aaron               Unattached                       61.83m     202-10 
  3 Minor, Ryan                  Coastal Caro          58.48m     57.53m     188-09 
  4 Minor, Colin                 Unattached            56.84m     57.03m     187-01 
  5 Griggs, Cameron              Coastal Caro          55.96m     52.07m     170-10 
  6 Barnes, Darryl               Unc Pembroke          44.00m     43.59m     143-00 
  7 McKirgan, Brock              Unc Pembroke          42.47m     41.82m     137-02 
  8 Ray, Anthony                 Unc Pembroke          35.05m     40.72m     133-07 
  9 Thornton, Donavann           Mount Olive           37.67m     39.26m     128-10 
 10 Perry, Joseph                Unc Pembroke          39.32m     38.60m     126-08 
 
Men Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Thompson, Matt               Unc Pembroke          53.50m     52.19m     171-03 
  2 Hoover, Eric                 Anderson (S.          36.00m     36.41m     119-05 
  3 DeGraaf, Philip              Anderson (S.          35.00m     36.13m     118-06 
  4 Draughon, Davon              Mount Olive           35.22m     35.60m     116-09 
  5 MacAdam, Nick                Mount Olive           31.24m     33.08m     108-06 
  6 Hampton, Stedmond            Mount Olive           31.40m     28.79m      94-05 
  7 Tamburo, Nick                Unc Pembroke          30.48m     26.06m      85-06 
  8 Ordonez, Erasmo              Mount Olive                      21.64m      71-00